Koliko zaslužijo olimpijski športniki?

instagram viewer

Poletne in zimske olimpijske igre so polne nekaterih najbolj razburljivih športnih dogodkov.

Resno, kdaj še gledate curling, rokomet ali peteroboj? Ali ste se kdaj vprašali: "Koliko zaslužijo olimpijski športniki?"

Za mnoge športnike je osvojitev olimpijske zlate medalje vrhunske sanje. Ne glede na to, ali imajo medaljo ali ne, se plače olimpijskih športnikov zelo razlikujejo. Morda boste presenečeni, ko vidite, koliko zaslužijo olimpijci.

Mnogi profesionalni športniki, ki nikoli ne bodo nastopili na olimpijskih igrah, zaslužijo več kot mnogi olimpijci.

Ali olimpijski športniki zaslužijo denar?

Koliko bodo zaslužili olimpijski športniki, je odvisno od športa, katerega naroda zastopajo in ali bodo osvojili medalje. A Poročilo CNN 2012 države največ ameriških olimpijskih športnikov zaslužijo 15.000 dolarjev ali manj. Varno je domnevati, da se večina olimpijskih športnikov bori za ljubezen do igre.

Športniki ne prejemajo osnovne plače od Mednarodnega olimpijskega komiteja samo za tekmovanje na olimpijskih igrah; lahko pa od Olimpijskega komiteja svoje države zaslužijo štipendijo ali enkratno plačilo. Vsak narod ima drugačno plačilno politiko.

Podobno kot igralci, ki upajo, da bodo postali znana filmska zvezda, številni ljubiteljski športniki stranski vrvež za plačilo računov. Samo najbolj znani športniki lahko zaslužijo s sponzorji s profesionalnim igranjem ali oboje. Če živite v bližini olimpijskega centra za usposabljanje, obstaja možnost, da ste prikriti z olimpijskim športnikom.

Bonus za medaljo

Edini dohodek, ki ga nekateri olimpijski športniki lahko zaslužijo, je osvojitev zlate, srebrne ali bronaste medalje. Na vsaki olimpijadi je podeljenih približno 1.000 medalj; čeprav je več kot 15.000 tekmovalcev.

Srečni zmagovalci prejmejo nagrado olimpijskega komiteja svojega naroda. Na primer, CNBC poroča, da so ameriški olimpijci na zimskih olimpijskih igrah 2018 osvojili naslednjo denarno nagrado za medaljo:

• Zlata medalja: 37.500 $
  • Srebrna medalja: 22.500 $
  • Bronasta medalja: 15.000 $

Pri dogodkih v skupini je lahko izplačilo višje, vendar je razdeljeno med vse člane ekipe.

Olimpijski komite drugih držav plačujejo višji bonus za medaljo. Na primer, Olimpijci v Singapurju lahko zasluži 1 milijon ameriških dolarjev. Čeprav je to ena največjih nagrad, je Singapur na poletnih olimpijskih igrah 2016 osvojil le eno medaljo. Tako se je zgodilo, da je bila zlata medalja.

Tu so nedavni bonusi za zlato medaljo za izbrane države z zimskih olimpijskih iger 2018:

• Kanada: 15.000 dolarjev

*Vse zgoraj navedene številke so v ameriških dolarjih.

Potrdila

Največji dohodek za olimpijske športnike prihaja od sponzorjev blagovnih znamk. Če vidite olimpijce na škatli za žita iz pšenice ali v televizijski reklami, so plačani.

Vendar amaterskim športnikom ni dovoljeno prejemati denar za potrditev. Eden najboljših primerov je plavalka Katie Ledecky. Kljub temu, da je na poletnih olimpijskih igrah 2016 osvojila največ medalj za žensko, ni mogla sprejeti nobenega potrdilnega denarja. To je zato, ker je bila v tem času še vedno študentka NCAA na Univerzi Stanford.

Kljub temu je to zabaven način zaslužiti na fakulteti.

Poklicni športniki, zlasti "mednarodne superzvezde", ponavadi zaslužijo največ. Tudi športniki, ki niso gospodinjska imena in so močni, si lahko zagotovijo donosno sponzorstvo. Težko je natančno določiti, koliko športniki zaslužijo na olimpijskih igrah. To pa zato, ker zaslužijo tudi z drugimi športnimi dogodki in priporočili.

Nekateri najbolj plačani olimpijski športniki

Tukaj je nekaj najbolj zaslužnih olimpijskih športnikov. Težko je izslediti, koliko zaslužijo le s tekmovanjem na olimpijskih igrah. Čeprav lahko še vedno spremljati neto vrednost za mnoge športnike, da vidijo, kako osvajanje medalj vpliva na njihovo bogastvo. Videli boste dober prerez, koliko športniki lahko zaslužijo glede na svoje sposobnosti, šport, spol in narodnost.

Michael Phelps

Najbolj okrašen olimpijec potrebuje malo predstavitve. Plavalec Michael Phelps je uspel 60 milijonov dolarjev z osvajanjem 23 olimpijskih medalj. Kot ste verjetno že uganili, je večina tega bogastva iz posojil.
Postavimo neto vrednost gospoda Phelpsa z drugimi olimpijskimi plavalci. Ameriški dvanajstkratni dobitnik medalj Ryan Lochte ima le približno 6 milijonov dolarjev neto vrednosti.

Katie Ledecky

Katie Ledecky je eden najboljših primerov, kako amaterski olimpijski športniki zaslužijo manj kot profesionalni športniki. Čeprav je Katie osvojila pet olimpijskih medalj in ima številne svetovne rekorde v plavanju, je bila njena neto vrednost le 68.000 dolarjev v letu 2016. Ta dohodek je iz osvajanja olimpijskih medalj.
Kot amaterska športnica Katie ni mogla sprejeti priznanj za svoje dosežke, samo bonuse za olimpijske medalje. Nekatere ocene napovedujejo, da bi njena neto vrednost znašala kar 3 milijone dolarjev, če bi lahko sprejela sponzorske posle. Predstavljajte si, koliko drugih športnikov je bilo v istem čolnu.

Usain Bolt

Najhitrejši šprinter na svetu je Usain Bolt, rojen v Jamajci. Osvojil je devet olimpijskih medalj in se upokojil leta 2017. Njegova ocenjena neto vrednost v letu 2018 je bila 31 milijonov dolarjev. Njegova olimpijska slava mu je pomagala, da je s Pumo podpisal 10 milijonov dolarjev na leto. Je tudi lastnik restavracije Tracks & Records na Jamajki in v Veliki Britaniji.

Shelly-Ann Fraser-Pryce

Ena najbolj okrašenih ženskih olimpijskih zvezdnic je prav tako iz Jamajke. Shelly-Ann Fraser-Pryce je s poletnih olimpijskih iger 2008, 2012 in 2016 osvojila šest medalj. Njena neto vrednost je približno 4 milijone dolarjev.
Kot zabavno dejstvo je imela legendarna Američanka Jackie Joyner-Kersee približno 5 milijonov dolarjev neto vrednosti v letu 2016. Imejte v mislih, da so bile njene zadnje olimpijske igre leta 1996 v Atlanti.

Lionel Messi

Eden najboljših mednarodnih moških nogometnih zvezdnikov tega stoletja je Lionel Messi. Nekatera poročila merijo njegovo neto vrednost 400 milijonov dolarjev. Njegovo trenutno delovno mesto je igranje za Barcelono v španski La ligi, pomagal pa je tudi Argentini, da je na olimpijskih igrah 2008 osvojila zlato medaljo. Poleg tega igra v reprezentanci Argentine za mednarodna tekmovanja, kot je svetovno prvenstvo.

Eno njegovih najbolj dragocenih sponzorstev je pri Adidasu. Ta življenjska pogodba naj bi bila vredna več kot milijardo dolarjev. Drugi sponzorji so Mastercard, Pepsi in Lay's.

Alex Morgan

Morda poznate Alexa Morgana, ker je bil eden od kapetanov ameriške ženske nogometne reprezentance 2019, ki je osvojila svetovno prvenstvo. Z ekipo ZDA je tudi nekajkrat nastopila na olimpijskih igrah, vključno z ekipo za leto 2012, ki je osvojila zlato. Alex tudi igra s polnim delovnim časom v Nacionalni ženski nogometni ligi z letno plačo 56.000 dolarjev.

Njena približna neto vrednost je trenutno 3 milijone dolarjev. Ključna priporočila vključujejo Nike, Coca Colo in Molecule.

Novak Đoković

Srb Novak Đoković ima najvišje karierne zaslužke v tenisu. Kljub temu je na treh olimpijskih nastopih osvojil le eno bronasto medaljo. Njegov zaslužek v karieri je trenutno več kot 135 milijonov dolarjev ATP Tour. Ocenjuje, da vsako leto zasluži 22 milijonov dolarjev. Njegova ocenjena neto vrednost je 200 milijonov dolarjev.

Serena Williams

Tenis je še en vznemirljiv šport, kjer lahko športnice zaslužijo več kot svoje vrstnice, vendar še vedno ne toliko kot njihovi moški. Serena Williams je najvišje zaslužena ženska zvezda, ki je osvojila pet olimpijskih medalj in na desetine naslovov turnirjev. Njena ocenjena neto vrednost je 180 milijonov dolarjev.

Shaun White

Shaun White je zlahka najvišje plačani zimski olimpijec. Osvojil je tri olimpijska zlata in več nagrad X-Games. Njegova ocenjena neto vrednost je kul 40 milijonov dolarjevki je večinoma iz zaznamkov. Njegovi ključni sponzorji so Burton, Kraft in Red Bull. Ima tudi licenco video igretudi.

Jamie Anderson

Najbolj zaslužena ženska olimpijska deskarka na snegu je Jamie Anderson. Tudi ona je osvojila tri zlate olimpijske medalje in več medalj X-iger, vendar nima čisto življenjepisa kot Shaun White (še). Njena ocenjena neto vrednost je približno 4 milijone dolarjev.

Simone Biles

Simone je osvojila več zlatih olimpijskih medalj kot katera koli druga telovadka ali telovadka. Njena približna neto vrednost je 4 milijone dolarjev. Gimnastika je tudi eden najbolj gledanih olimpijskih dogodkov, kjer imajo najboljši športniki in športnice eno najmanjših plačilnih razlik. Simoneina neto vrednost je konkurenčna večini moških olimpijskih telovadk ali višja.

Kohei Uchimura

Nekateri pravijo, da je Japonec Kohei Uchimura najboljši moški telovadec vseh časov. Trenutno ima tri zlate medalje in štiri srebrne medalje. Njegove ocene neto vrednosti se zelo razlikujejo med 1 in 10 milijoni dolarjev. Vemo le, da mu je Japonski olimpijski komite približno plačal 226.600 ameriških dolarjevza njegove dosežke.

Povzetek

Olimpijski komite vsake države določa, koliko njihovi športniki zaslužijo za osvojitev medalje, a pravi denar je v zaznamkih. V nasprotju s splošnim prepričanjem mnogi najboljši športniki na svetu s svojim atletskim talentom ne živijo.